Reklama

Futbalovekluby.sk na Facebooku
Medzinárodné mládeznické turnaje  Tréningové súpravy Legea pre futbalové kluby

1.FC TATRAN Prešov

História klubu

HISTÓRIA KLUBU


Z NAJVÝRAZNEJŠÍCH ÚSPECHOV MLÁDEŽNÍKOV TATRANA
MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA DORASTENCOV Dorastenci Slávie Prešov sa stali majstrami Slovenska v rokoch 1940, 1941, 1942. V roku 1943 siahali aj na štvrtý titul, ale na rozhodujúci tretí zápas s ŠK Sereď v Trnave Slávia nepricestovala a majstrom sa stal ŠK Sereď.
zobraziť
TATRAN V DOMÁCICH SÚŤAŽIACH PO ROKU 1993

I. slovenská liga, Mars superliga, II. liga

zobraziť
TATRAN V MEDZINÁRODNÝCH POHÁROVÝCH SÚŤAŽIACH

POHÁR VÍŤAZOV POHÁROV, POHÁR UEFA, STREDOEURÓPSKY POHÁR, INTERPOHÁR (DO ROKU 1967 RAPPANOV POHÁR), ČESKOSLOVENSKÝ POHÁR, SLOVENSKÝ POHÁR

zobraziť
SVETOVÉ A EURÓPSKE ECHÁ
* Medzi 20 najlepších svetových futbalistov za posledných 20 rokov zaradil francúzsky odborný časopis France Footbal v máji 1965 bývalého hráča Prešova, záložníka Ing. Jozefa Karela. Anketu pripravil pri príležitosti vydania svojho tisíceho čísla.
zobraziť
ZBIERALI MEDAILY
majstrovstvá sveta, majstrovstvá Európy, majstrovstvá Európy futbalistov do 18 rokov

zobraziť
TATRAN V I. ČS. LIGE
Tatran Prešov (ešte pod názvom Dukla) zohral prvé stretnutie v najvyššej československej súťaži v nedeľu 4. marca 1950 v Žiline (2.2), posledný v piatok 11. júna 1993 na ihrisku Sparty Praha (prehral 1:2).
zobraziť
SLÁVIA PREŠOV V SLOVENSKEJ LIGE (1939 - 1945)
* 1939/1940: 6. miesto (12 účastníkov)
* 1940/1941: 4. miesto
zobraziť
NAJSTARŠÍ ŠTADIÓN
Najstarším futbalovým štadiónom na Slovensku je ihrisko 1. FC Tatran Prešov. Mesto koncom roku 1899 darovalo športovcom lúku s rozlohou 8000 štvorcových siah. Na jar v roku 1900 mladý prešovský priaznivec športu Štefan Naháč spolu s mladým stredoškolským profesorom telocviku Františkom Pethem sa chytili lopát a čakanov a s miestnymi študentmi zasadili okolo ihriska dvesto mladých briezok.
zobraziť
PREHĽAD FUTBALOVÝCH KLUBOV V PREŠOVE
ETVE, EKASE, Törekvés, ŠK Makabi, Sparta, Slávia, PTS, Slávia, Sparta, Sparta Dukla, Dukla, ČSSZ Dukla, Tatran, 1. FC Tatran
zobraziť
SLOVENSKÉ MEDZNÍKY
* Prvé oficiálne futbalové stretnutie na terajšom území Slovenska zohrali v Prešove 25. mája 1898 dve peštianske kluby - Óbudai Tornaegylet a Budapesti Tornaclub (BTC - prvý futbalový klub v Uhorsku).
zobraziť


< Späť
prevádzkovateľ stránky | 2006 © futbalovekluby.sk | webdesign © bart.sk
Ján Mucha podporuje futbalovekluby.sk a výsledkový servis Marek Hamšík podporuje futbalovekluby.sk a výsledkový servis Plastic People podporuje futbalovekluby.sk a výsledkový servis ČŽŠ