1.FC TATRAN Prešov

HISTÓRIA KLUBU

Z NAJVÝRAZNEJŠÍCH ÚSPECHOV MLÁDEŽNÍKOV TATRANA
MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA DORASTENCOV Dorastenci Slávie Prešov sa stali majstrami Slovenska v rokoch 1940, 1941, 1942. V roku 1943 siahali aj na štvrtý titul, ale na rozhodujúci tretí zápas s ŠK Sereď v Trnave Slávia nepricestovala a majstrom sa stal ŠK Sereď.
TATRAN V DOMÁCICH SÚŤAŽIACH PO ROKU 1993

I. slovenská liga, Mars superliga, II. liga

TATRAN V MEDZINÁRODNÝCH POHÁROVÝCH SÚŤAŽIACH

POHÁR VÍŤAZOV POHÁROV, POHÁR UEFA, STREDOEURÓPSKY POHÁR, INTERPOHÁR (DO ROKU 1967 RAPPANOV POHÁR), ČESKOSLOVENSKÝ POHÁR, SLOVENSKÝ POHÁR

SVETOVÉ A EURÓPSKE ECHÁ
* Medzi 20 najlepších svetových futbalistov za posledných 20 rokov zaradil francúzsky odborný časopis France Footbal v máji 1965 bývalého hráča Prešova, záložníka Ing. Jozefa Karela. Anketu pripravil pri príležitosti vydania svojho tisíceho čísla.
ZBIERALI MEDAILY
majstrovstvá sveta, majstrovstvá Európy, majstrovstvá Európy futbalistov do 18 rokov

TATRAN V I. ČS. LIGE
Tatran Prešov (ešte pod názvom Dukla) zohral prvé stretnutie v najvyššej československej súťaži v nedeľu 4. marca 1950 v Žiline (2.2), posledný v piatok 11. júna 1993 na ihrisku Sparty Praha (prehral 1:2).
zobraziť
SLÁVIA PREŠOV V SLOVENSKEJ LIGE (1939 - 1945)
* 1939/1940: 6. miesto (12 účastníkov)
* 1940/1941: 4. miesto
NAJSTARŠÍ ŠTADIÓN
Najstarším futbalovým štadiónom na Slovensku je ihrisko 1. FC Tatran Prešov. Mesto koncom roku 1899 darovalo športovcom lúku s rozlohou 8000 štvorcových siah. Na jar v roku 1900 mladý prešovský priaznivec športu Štefan Naháč spolu s mladým stredoškolským profesorom telocviku Františkom Pethem sa chytili lopát a čakanov a s miestnymi študentmi zasadili okolo ihriska dvesto mladých briezok.
PREHĽAD FUTBALOVÝCH KLUBOV V PREŠOVE
ETVE, EKASE, Törekvés, ŠK Makabi, Sparta, Slávia, PTS, Slávia, Sparta, Sparta Dukla, Dukla, ČSSZ Dukla, Tatran, 1. FC Tatran
SLOVENSKÉ MEDZNÍKY
* Prvé oficiálne futbalové stretnutie na terajšom území Slovenska zohrali v Prešove 25. mája 1898 dve peštianske kluby - Óbudai Tornaegylet a Budapesti Tornaclub (BTC - prvý futbalový klub v Uhorsku).