1. HFC Humenné

História klubu:

Klub bol založený v roku 1908. Humenné vystupoval pod názvami: FC Chemlon Humenné, HFC Humenné a 1.HFC Humenné. Najúspešnejšie a najdlhšie vystupujúcim bolo pod názvom FC Chemlon Humenné. V roku 1996 vyhralo slovenský pohár, keď vo finále SP porazilo Trnavu vo Vranove 2:1. V roku 1996 hralo predkolo a 1. kolo európskej súťaže PVP. Predkolo vyhrali nad albánskym celkom Flamurtari Vlora (vonku 1:2, doma 1:0) a prvé kolo hrali s gréckym veľkoklubom AEK Atény (zápas vonku 1:0 a doma 2:1, úspešným strelcom bol Diňa). Od roku 2002 mesto Humenné vzalo pod svoju správu humenský futbalový štadión. V roku 2006 sa premenovalo na 1.HFC Humenné a doteraz pod takýmto názvom pôsobí v slovenskej 1.lige.

Hráčska sieň slávy: Buček, Sukeník, Dzúrik, Sivý, Tomovčík, Valkučák, Diňa, Ľubarskij a i.

Úspechy klubu: víťaz Slovenského pohára, 1.kolo PVP, 6.miesto v 1.slovenskej lige