Reklama

Futbalovekluby.sk na Facebooku
Medzinárodné mládeznické turnaje  Tréningové súpravy Legea pre futbalové kluby

Články / 2. ročník futbalového turnaja Vihorlat CUP 2016

2016 | Slovensko

2. ročník futbalového turnaja Vihorlat CUP 2016


2.  ročník futbalového turnaja Vihorlat CUP 2016

Dňa 13. februára 2016 sa pod Vihorlatom uskutočnil druhý ročník futbalového turnaja s názvom Vihorlat CUP 2016. Kým prvý ročník sa odohral v mestskej športovej hale v Snine, pre druhý ročník si organizátori zvolili mestskú športovú halu v Humennom. Organizátorom turnaja bolo občianske združenie Športová mládež so sídlom v Snine, ktorého cieľom je vytvoriť z organizovania tohto turnaja tradíciu.

Turnaj bol organizovaný pre kategóriu U12, t. j. hráči narodení 01.01.2004 a mladší. Celkovo sa prihlásilo šesť mužstiev a hralo sa systémom každý s každým, pričom dĺžka zápasu bola 20 minút. Najdlhšiu cestu na turnaj merali chlapci z Popradu a naopak, najbližšie to mali chlapci zo Sniny.

Úvodné zápasy boli skôr zahrievacím kolom, po ktorom sa chlapci rozohrali a ďalšie zápasy nabrali väčšiu dynamiku a chlapcom sa darilo vytvárať aj pekné kombinácie k útoku, ktoré neraz zavŕšili aj gólom do súperovej bránky. Celkovo možno konštatovať, že družstvá boli viac menej vyrovnané. Najviac vynikli chlapci z FAMT Prešov, i keď zápas s družstvom FAM Poprad im veľmi nevyšiel, ale ako to už vo futbale býva, každý zápas je iný.

Prvé miesto obsadilo družstvo FAMT Prešov, druhé si vybojoval MFK Zemplín Michalovce a bronz si odviezol MFK Snina. Najlepším hráčom turnaja sa stal Adam Elizejuš z FAMT Prešov, strelcom Jaroslav Prokop z MFK Snina a brankárom Kristián Klika z MFK Veľké Kapušany.

Touto cestou ešte raz ďakujeme všetkým zúčastneným družstvám ako aj rodičom, ktorí prišli podporiť svojich malých futbalistov, a spoločne tak vytvorili skvelú atmosféru na turnaji.

 

Výsledky zápasov, fotografie, videá a celkové umiestnenie sú zverejnené na stránke www.futbaloveturnaje.com.

 

občianske združenie Športová mládež

 vihorlat_cup.jpg

 

prevádzkovateľ stránky | 2006 © futbalovekluby.sk | webdesign © bart.sk
Ján Mucha podporuje futbalovekluby.sk a výsledkový servis Marek Hamšík podporuje futbalovekluby.sk a výsledkový servis Plastic People podporuje futbalovekluby.sk a výsledkový servis ČŽŠ