Družstevník Okoč-Sokolec

Začiatok

V 20. rokoch sa aj v Okoči začal organizovať športový život, pod vedením učiteľa, pedagóga rímsko-katolíckej školy Vendelína Poláka.
Prvý oficiálny zápas v Okoči sa uskutočnil v roku 1928, keď súperom bola Zemianska Olča. Meno futbalového mužstva, podľa otlačku pečiatky z roku 1932 bolo Ekecsi Torna Club (ETC – Okočský telocvičný klub). Vtedy sa zápasy organizovali na výzvu . Tréner  alebo hráč mužstva vopred išiel prerokovať podmienky a termín zápasu. Mužstvo sa dostalo na miesto zápasu na bicykli alebo na koči. Bola to veľká sláva, keď mužstvo Okoča sa na bicykli dostalo do Komárna, (zamyslime sa len nad vzdialenosťou a vtedajšími cestnými podmienkami), kde zdolalo mužstvo Dózsa z Komárna, ktoré vtedy hralo tzv. divíziu (ll. ligu).