eFCé Pronic Zanic Domažlice

Futsalový klub eFCé Pronic Zanic Domažlice byl založen v roce 1999. Jeho zakladateli byly Filip Viták, Václav Rojt a Robert Zůna. Název klubu vymyslel, náš pozdější předseda a dnes už jen fanoušek Filip "Viky" Viták a to při plném vědomí a s čistým svědomím. Nápad založit futsalový tým vznikl u přátelského posezení u piva. První zápas jsme odehráli 10.09.1999 na hřišti ve Stráži a to proti Šumavským medvědům ze Kdyně. Zápas jsme vyhráli 3:1 a zápasová soupiska obsahovala tato jména: David Kohel, Filip Viták, Robert Zůna, David Zůna, Václav Rojt, David Kincl, Jiří Sokol a Libor Pomothy.O rok později jsme si pořídili dresy, které slouží doteď. Klubové barvy jsme zvolili černou a žlutou. V ročníku 1999/2000 jsme se přihlásili do druhé okresní ligy, kterou jsme hned v prvním roce, s přehledem nám vlastním, vyhráli. Postup do první okresní ligy provázela bouřlivá oslava, která trvala několik dní. Sezonu 2000/2001 jsme v první lize zvládli nad očekávání a umístili jsme se na čtvrtém místě.Ročník 2001/2002 jsme zahájili výkonnostně pomaleji, ale druhé místo na konci sezony bylo odrazem obrovské píle a dřiny. V sezoně 2002/2003 byl náš prvořadý cíl postoupit do nově vznikajícího krajského přeboru a to se nám třetím místem v lize povedlo. K naší velké spokojenosti jsme první ročník krajského přeboru vyhráli a postoupili už do ceněné divize. Tím se stal ročník 2003/3004 velmi úspěšným. V sezoně 2004/2005 jsme v divizi sbírali jen zkušenosti a skončili jsme poslední. Přesto jsme však nespadli o soutěž níž, protože jeden z účastníků soutěže odřekl svou účast v následujícím ročníku. Měli jsme kliku. Následující ročník 2005/2006 byl pro nás v naší dosavadní historii nejúspěšnější, jelikož jsme se v divizi umístili na krásném sedmém místě. V sezoně 2006/2007 nás čekala generační výměna a prozatím poslední ročník v divizi. Skončili jsme předposlední a i když jsme nemuseli, tak jsme se z divize odhlásili a šli hrát opět krajský přebor. Pro divizi musí náš mladý a talentovaný tým ještě vyzrát. Tak hurá do sezony 2007/2008.