FC PRAGIS FV PLAST Satalice

Kopaná se v naší obci hrála od roku 1919. První hřiště bylo v místech Novákovy bedničkárny, mezi ulicemi Trabantskou, Bošínskou a Drahelickou, později v místě dnešního zdravotního střediska v Trabantské ulici. Tento sportovní klub se v roce 1930 rozpadl, a hráči přešli do okolních obcí.
       8. srpna 1931 se konala ustavující schůze Sportovního sdružení Satalice.
První výbor : předseda: Charous Leon 1. místopředseda: Musil Václav 2. místopředseda: Krejčí Rudolf tajemník: Medvídek Josef jednatel: Pospíšil Ladislav pokladník: Šerks Miloslav. Spolková místnost byla v restauraci U Mrákotů  u nádraží. V roce 1932 bylo sdružení přijato za člena ČAFC v Praze. Hrálo se na hřišti v prostoru dnešních ulic Ostrá a U Starého hřiště.
       V roce 1944 zvolen předsedou E. Weiss. V tomto období došlo za podpory Pily k vybudování nového hřiště s kabinami a tribunou.
       Významnou akcí tohoto sdružení bylo první utkání v kopané po 2. světové válce na našem území. Hrálo se na našem hřišti 11. května 1945. Se souhlasem generálplukovníka Rybalka nastoupila jedenáctka tankového oddílu Rudé armády pod vedením plukovníka Draguňského proti jedenáctce Satalic. Sestava Satalic: V. Nedvídek, R. Dvořák, L. Reisinger, Šolc, Zavaďák, Kučera, J.Zavaďák, F. Hlávka, F. Pokorný, J. Kohoutek a Reichert ml.. Satalice vyhrály 4:2. Pro velký zájem diváků, uvádí se až 1000, byl 20. 5. 1945 zápas opakován a satalice zvítězily 3:2, zápasy měly slavnostní rámec, za vedení obce uvítal mužstva Ing. Kratochvíl.
       Na valné hromadě 3. 3. 1946 byla provedena změna na AFK Satalice. V roce 1947 byl založen oddíl ledního hokeje, začal se v obci hrát tenis, a byly ustaveny další sportovní oddíly.
       Sportovní sdružení Satalice bylo v roce 1948 začleněno do TJ Satalice.