FC ViOn Zlaté Moravce B

Vznik Klubu, 1995/1996

FC ViOn bol založený 22.januára 1995. Je to prvý súkromný klub v bývalom okrese Nitra. Základ klubu pochádza z obce Machulince, kde Viliam Ondrejka pôsobil ako hráč, funkcionár i sponzor. So skupinou pre futbal zapálených ľudí začal v susedstve svojej stavebnej firmy budovať celý športový areál pri Zlatých Moravciach, nakoľko v uvedenej obci mu to obecné zastupiteľstvo neumožnilo.

Ročník 1995/1996 III. C trieda

vedúci mužstva: Štefan Baláž
masér: Anton Sládek

Hráčsky káder:
Ján Čulík, Slavomír Solár, Blažej Šabo, František Ondrejka, Štefan Urban, Pavol Jenis, Štefan Šabo, Martin Gálik, Milan Gálik, Ján Gálik, Viliam Ondrejka, Jozef Horniak, Zdeno Ocet, Daniel Škula

Bilancia III. C triedy:
1. FC ViOn
20-19-0-1-89:16 57 b (+27)
2. Obyce 20-15-2-3-64:32 47 b (+17)

Prvý historický majstrovský gól strelil Jozef Horniak 20. 08. 1995 v domácom zápase s Iskrou Žitavany a taktiež sa zaknihovalo prvé vížazstvo pomerom 5:0 (4:0). Ostatné góly strelili Ján Gálik (3), a Martin Gálik. Trpkosť prehry sa okúsilo iba raz v Obyciach (1:0).