FK BODVA Moldava nad Bodvou

história moldavského futbalu

V roku 1919, na jar bol založený športový klub, ktorý niesol názov "Moldavský telovýchovný spolok".
Futbal sa v tom čase hral len rekreačne s okolitými dedinami.Ozajstný športový sviatok zažili Moldavčania 20. augusta 1920, keď do Moldavy zavítalo popredné maďarské mužstvo zo Szegedu.

Zakladjúcimi členmi prvého klubu boli: Štefan Kocsor, Štefan Eperjesi, Štefan Pózmán, Gejza Benke, Viliam Öschläger, Ladislav Hübs, Juraj Lucz a ďalší obetaví funkcionári v predvojnových rokoch, ako: Štefan Dittel, Štefan Szmolnický, Gregor Bakacsi, Dr. Schürger. Prvým predsedom bol vtedajší lekárnik Július Blum, prvým trénerom bol od roku 1925 do roku1938 miestny rímskokatolícky farár Štefan Eperjesi.

Prvý štart v súťaži organizovaného futbalu: 2. 8. 1937 PTVE Prešov - SZSC Moldava nad Bodvou 1:1. Naše mužstvo bolo prijaté do zväzku a zaradené do súťaže pre majstrovské zápasy v severnom okrsku MLSZ - Magyar Labdarúgó Szövetség.

29. apríla 1946 bol založený nový klub pod názvom "Športový klub Moldava nad Bodvou".
Pre obnovu futbalového života vynaložili veľké úsilie: Jozef Rick, Ladislav Smetana, Ján Havas, Ladislav Benke, Ladislav Némedy, Juraj Pózmán, Imrich Kozák, František Berzéthy.

Historické názvy klubov od roku 1919

• Szepsi Testedző kör
  • Moldavský telovýchovný spolok
  • Szepsi Sport Club