FK Raven Považská Bystrica

V roku 1936 prebraly bývale Považské Strojárne malý futbalový klub ktorý sa nazýval ŠK Povážská Bystrica zmenil sa názov na TJ ZVL Považská Bystrica v 60,70,80-tych rokoch tu krali mužstvá ako je Slovan Bratislava,Spartak Trnava,Slavia Praha....Nad týmyto mužstvami sme aj vyhrávali ALE...Považské Strojárne boli najvačším podporovateľom športu v meste v roku 1990 Považské Strojárne skrachovali tak nastal útlm vo všetkých športoch až v roku 1997 Raven prebral klub ale bude tažké ho dostať späť medzi slovenskú špičku.