Lučenec

História lučenského futbalu sa začala písať od roku 1902, a práve v roku 2002 oslavoval lučenský futbal sté výročie.
Práve v týchto dňoch oslavuje lučenský futbal doposiaľ najväčší úspech v histórii klubu. V októbri 1955 sa podaril mladým lučenským futbalistom husársky kúsok. Stali sa dorasteneckými majstrami Slovenska vo futbale, keď reprezentovali TJ Slavoj Lučenec. Na ďalší úspech museli Lučenčania čakať až neuveriteľných 50 rokov. Futbalisti LAFCu Lučenec pod vedením trénera Vojtecha Kováča vyhrali v súťažnom ročníku 2004/2005 III. ligu Stred a postúpili do II. futbalovej ligy. Po postupe do II. ligy sa na štadióne LAFCu Lučenec predlžovalo a rozširovalo ihrisko, v šatniach pre hostí sa vytvorili sprchy a toalety, dobudovala sa šatňa pre rozhodcov, delegátov zápasu, miestnosť pre dopingovú kontrolu, VIP miestnosť, dali sa zábrany na oddelenie divákov od hráčov, vybudovala sa kabína pre rozhlas a kameramanov. Na prízemí štadiónu je novootvorená reštaurácia. Oficiálna kapacita futbalového štadióna v Lučenci je 4 500 divákov.
Práve rok 2005 ukončili lučenskí funkcionári slávnostným prestrihnutím pásy na novom futbalovom umelom trávniku, ktorý pokrstili futbalisti Spartaka Trnava.

Lučenskí futbalisti už s novým logom sa ako nováčik druholigovej súťaže postarali o jedno z najväčších prekvapení súťaže, keď v skončenom ročníku 2005/2006 obsadili pod vedením Vladimíra Rusnáka v konečnej tabuľke krásne 5. miesto, tesne pred bránami postupu do Corgoň ligy. Prvenstvo však patrí lučenčanom v tabuľke návštevnosti platiacich divákov. Lučenec mal priemer na jeden zápas 2673 divákov, čím sa nemôže pochváliť viacero extraligových klubov na Slovensku. Pätnásť domácich zápasov videlo 40 100 divákov.