MFK Dubnica

Futbalový klub vznikol v Dubnici nad Váhom v roku 1926 ako Kyselicová jedenástka. Po rozhodnutí postaviť v Dubnici pobočný závod ŠKODOVKY Plzeň sa dubnický závod stal hlavným podporovateľom futbalu v Dubnici. V roku 1942 postavil nový športový areál, ktorý po viacerých rozsiahlych úpravách slúži dnešným futbalistom. Športové výsledky boli až do roku 1974 veľmi nevýrazné, sprevádzané častou zmenou funkcionárov. Po roku 1974 sa futbalový klub stal pravidelným účastníkom 2. najvyššej súťaže v republike so striedavými úspechmi.

Najznámejším hráčom tohoto obdobia bol Ján Kapko, ktorý po odchode do Jednoty Trenčín a následne Dukly Praha sa stal reprezentantom bývalého Československa. V roku 1994 prišlo k výraznej zmene funkcionárskeho ako i hráčskeho kádra v roku 1996 sa dostavil aj najvyšší úspech dubnického futbalu a tým bol postup do najvyššej slovenskej ligy. V nej hrá mužstvo s dvomi ročnými prestávkami dodnes.

S príchodom manažérov v roku 1994 sa vybudoval projekt rozvoja mládežníckeho futbalu v Dubnici. Tento má svoj začiatok u žiakov 1. ročníka Základnej školy a dodnes dozrel do podoby 280 mládežníkov rozdelených do 4 prípraviek, 6 žiackych a 4 dorasteneckých mužstiev.

Rok 1999 sa stal pre náš klub ďaľším významným medzníkom tak po stránke športovej ako aj organizačnej. Futbalový klub pretransformoval na akciovú spoločnosť FK ZTS, a.s. s následnými piatimi akcionármi: ZTS - Dubnica plus a.s., Mesto Dubnica nad Váhom, TS - Metalurgia a.s., DUBOS s.r.o., Slovinteriér s.r.o. V športovej oblasti mužstvo dospelých dosiahlo svoj najväčší úspech v podobe do semifinále Slovenského pohára a umiestnenia v strede ligovej tabuľky.

Z jednotlivcov okrem pravideľných nominácií našich hráčov vo všetkých mládežníckych kategóriach nás výrazne reprezentovali v mužstve seniorov Slovenska Anton Suchý a kapitána SR "21" - Michal Hanek. Ďaľším športovým úspechom bola účasť p.Nemečkay ( technický vedúci) a hráča Andreja Šupku na futbalovom turnaji OH 2000 v Sydney v reprezentácií Slovenska.

Názvy klubu:
1948 - 1951