Reklama

Futbalovekluby.sk na Facebooku
Medzinárodné mládeznické turnaje  Tréningové súpravy Legea pre futbalové kluby

MFK Revúca

História klubu

1919

Pokrokovo a národne zmýšľajúci obyvatelia mesta položili základy vzniku telovýchovnej organizácie Sokol, ktorej ustanovujúce valné zhromaždenie bolo 7. septembra 1919. Organizovala verejné cvičenia a akadémie. Ďalšia vtedajšia športová činnosť bola zameraná predovšetkým na futbal.

1932

Futbalový klub v Revúcej požiadal obecné zastupiteľstvo o povolenie vytvorenia futbalového ihriska na jarmočnisku. Poslanci sa rozhodli, že pre zriadenie fotbalového hrišťa do odvolania zdarma, vyše obecného jarmočniska z nachodiacej lúky potrebný priestor prepustia. Futbalový klub zároveň požiadal aj o prepustenie zdarma 6 kusov dreva na bránky. Zastupiteľský zbor žiadosti vyhovel a klubu dal 6 kusov osikového dreva v lese na koreni.

1934

Do platnosti vstúpili Stanovy Športového klubu v Revúcej. V nich sa zdôrazňovalo, že farbami spolku sú žltá a modrá. Športový klub Revúca žiadal obecné zastupiteľstvo o pomoc pri úprave nerovného terénu futbalového ihriska na jarmočnisku. To prisľúbilo, že svah ihriska „na svojom záprahu, ako náhle čas dovolí dá vyvoziť a za podpory štátnej stravovacej akcie nezamestnaných pôdu urovná.

1937

Futbalisti športového klubu Revúca pred zápasom s TSC Tornaľa v roku 1937. Stojaci zľava:  Sopko, Eugen Ormis, Ľudovít Končko, Jozef Szontágh, Švoňavec, Július Končko a jednateľ Bedřich Braun. Kľačiaci: Valent, Barto a Ľudovít Král. Sediaci: Piljan, Ľudovít Homola, a J. Homola.

1945

Medzi prvé povojnové futbalové stretnutia patrili priateľské zápasy ŠK Muráň - ŠK Revúca 2 : 7 a Viktória Jelšava - ŠK Revúca 4 : 4.

1948

Športové dianie založené na masovosti a organizovanosti sa rozvíjalo po roku 1948. V meste vznikla športová organizácia Československé stavebné závody, neskôr TJ Tatraľan a od roku 1967 pôsobila v Revúcej Telovýchovná jednota Iskra.

1966/1967

V tomto súťažnom ročníku sa futbalisti Telovýchovnej jednoty Iskra Revúca stali víťazom I. A triedy západnej skupiny Východoslovenského kraja, čo bol dovtedy najväčší úspech v revúckom futbale.

Futbalisti telovýchovnej jednoty Iskra Revúca v súťažnom ročníku 1966/1967. Medzi rozhodcami stoja zľava: Koloman Vlachovský - hospodár, Karol Pollák, Rudolf Bobka - vedúci, Martin Uhrin, Milan Vavrek, Vojtech Breznaník, Vojtech Majoroš, Ondrej Smerek, Ing. Michal Vido, Eduard Bábel, Ing. Igor Bútora, Dušan Petruš - tréner. Kľačiaci zľava: Štefan Korim, Dušan Šutič, Ondrej Gažúr, František Kuncír, Ladislav Breznaník, Ján Schmiedl a Juraj Senko.

1975/1976

Bola vybudovaná druhá časť murovanej tribúny na futbalovom štadióne v hodnote 315 000,- Kčs. Prvú postavili v roku 1968.

10. 9. 1979

Na futbalovom štadióne Telovýchovnej jednoty Iskra sa odohral futbalový zápas medzi Iskrou Revúca a reprezentantmi Československej socialistickej republiky, ktorých viedol PhDr. Jozef Vengloš. Bolo to prípravné stretnutie československých reprezentantov pred medzištátnym stretnutím s Maďarskom. Revúčania viedli gólom Mariana Laciaka a polčas skončil 1 : 1. Zápas vyhrali reprezentanti 9 : 1.

Fotografia pred futbalovým stretnutím Iskra Revúca - reprezentanti Československej socialistickej republiky.

22. 5. 1982

Na futbalovom štadióne Telovýchovnej jednoty Iskra Revúca sa odohral medzinárodný futbalový zápas medzi reprezentantmi Československej socialistickej republiky a popredným maďarským družstvom Honvéd Budapešť.

1998/1999

Futbalisti Mestského futbalového klubu Revúca, účastníci IV. ligy v sezóne 1998/1999. Stojaci zľava: JUDr. Ján Dorkin, Ľubomír Ziman, Kamil Sucháň, Miroslav Neušel, Branislav Hrachiar, Gabriel Boroš, Marián Švec, Milan Mihalčák, Jaroslav Mikloško a Marek Maričák. Sediaci zľava: Vladimír Sajko, Vladimír Marchevský, Roman Tatarko, Dušan Lipták, Ján Fatľa, Ivan Kvačkaj a Vladimír Ikri.

30. 3. 1999

V akciovej spoločnosti Slovmag Lubeník sa uskutočnilo pracovné stretnutie zamerané na rozvoj futbalu v okrese Revúca. Jedným z najdôležitejších rozhodnutí bolo, aby sa II. futbalová liga v nastávajúcej sezóne začala v Revúcej. Preto neskôr došlo k zlúčeniu VTJ Slovmag Jelšava s Mestským futbalovým klubom Revúca. Tak vznikol MFK Slovmag Revúca, ktorý bol zaregistrovaný v júni 1999. V sezóne 1999/2000 hral v III. lige, lebo VTJ Slovmag Jelšava vypadol v sezóne 1998/1999 z II. ligy.

15. 8. 1999

Na vynovenom štadióne sa odohral prvý futbalový zápas III. ligy v domácom prostredí MFK Slovmag Revúca - FK Nicholtrackt Lučenec 1 : 0.< Späť
prevádzkovateľ stránky | 2006 © futbalovekluby.sk | webdesign © bart.sk
Ján Mucha podporuje futbalovekluby.sk a výsledkový servis Marek Hamšík podporuje futbalovekluby.sk a výsledkový servis Plastic People podporuje futbalovekluby.sk a výsledkový servis ČŽŠ