OFK Teplicka nad Vahom

Futbalový klub OFK Teplička má za sebou dlhú cestu. Zverejniť všetky víťazstvá a prehry, informácie o hráčoch, tréneroch a funkcionároch by bol asi beh na dlhú trať. Preto sme sa rozhodli, že Vám poskytneme hlavne niektoré zaujímavé informácie o klube, ktoré by mohli zaujať nielen obyvateľov obce Teplička nad Váhom, ale aj návštevníka našej webovej stránky.

Prvý futbal sa objavil v Tepličke nad Váhom po roku 1918, keď si ho českí sklári "priviezli" z Čiech. Zabávali sa tak, že sa postavili do kruhu a loptu si kopali medzi sebou.

Organizovaný futbal sa začal hrávať v roku 1925 pod vedením p. Gašpara Ondrišku. V tej dobe sa futbalové zápasy hrávali vyzývacím spôsobom. Zápasy sa hrávali o futbalovú loptu, kopačky, súd piva a občas aj pre potešenie oboch družstiev.

Názvy klubu:

1925 - 1941 ŠK Teplička nad Váhom
1942 - 1945 počas vojny sa futbal nehrával
1945 - 1954 TJ Sokol Teplička nad Váhom
1954 - 1997 Družstevník Teplička nad Váhom
1997 - 2004 TJ OFK Teplička nad Váhom
2004 - 1.7.2008 Družstevník Teplička nad Váhom
1.7.2008 - dnes OFK Teplička nad Váhom

Rekordný strelec (rodák z Tepličky nad Váhom): najlepší strelec II. futbalovej ligy v sezóne 1965/1966 sa s 19 gólmi stal P. Majerčík.

Začiatok výstavby futbalového ihriska sa datuje v roku 1961.