Reklama

Futbalovekluby.sk na Facebooku
Medzinárodné mládeznické turnaje  Tréningové súpravy Legea pre futbalové kluby

Šk Magnus Lukáčovce

História klubu

O klube

    

 Prvý názov klubu bol Športový klub Lukáčovce. Následne vystupoval pod názvom Telovýchovná jednota Dynamo Lukáčovce a až v roku 2000 sa pretransformoval na Športový klub Magnus Lukáčovce.

     Futbal má v Lukáčovciach veľké zázemie. Ako perličku spomenieme skutočnosť, že A - mužstvo sa vo februári 1995 zúčastnilo týždňového sústredenia na talianskom ostrove Sicília, kde zohralo prípravný zápas s účastníkom talianskej Serie D mužstvom FC Nuova Igea Barcellona. Dres Lukáčoviec obliekali bývalí známi futbalisti. Najznámejšími sú Jaroslav Ťažký - bývalý československý olympijský reprezentant, hráč Plastiky Nitra a Slovana Bratislava, Rudolf Kramoliš - bývalý československý reprezentant a hráč Spartaka Trnava, Plastiky Nitra, Interu Bratislava a Peter Hnilica - bývalý hráč Plastiky Nitra a československých juniorských reprezentácií.

     V deväťdesiatych rokoch klub každoročne organizoval letné exhibičné podujatia, z ktorých najznámejším bývala futbalová exhibícia medzi Výberom hokejových reprezentantov Slovenska a Old boys FC Nitra. Za hokejistov pravidelne nastupovali hráči ako Jozef Daňo, Ľubomír Kolník, Ján Pardavý, Vladimír Vlk, Branislav Jánoš, hráči z NHL Jozef Stűmpel, Žigmund Pálffy, Pavol Demitra, Ľubomír Sekeráš. Dopĺňali ich futbalisti pôsobiaci v zahraničí ako Igor Demo, Miroslav Kőnig alebo Róbert Tomaschek.

 

Vedenie klubu

Štatutárni zástupcovia:
Marián Lukáčik
Miloš Gajdoš (telefón: 0905 525473)
Roman Šajter

Adresa klubu:
Športový klub Magnus
Športová 270
951 23 Lukáčovce
okres Nitra

e-mail : sportklub@lukacovce.sk
telefón štadión: 0907 716068

Štadión:
Adresa: Lukáčovce, Športová 270

Kapacita:
300 miest na sedenie
700 miest na státie

Klubové farby:
modrá, žltá

Najväčšie športové úspechy:
postup do II.A triedy skupiny Nitra - Šaľa v r.1994
postup do Oblastných majstrovstiev okresov Nitra - Šaľa v r.1995
3.miesto v Oblastných majstrovstvách okresov Nitra - Šaľa v r.1996< Späť
prevádzkovateľ stránky | 2006 © futbalovekluby.sk | webdesign © bart.sk
Ján Mucha podporuje futbalovekluby.sk a výsledkový servis Marek Hamšík podporuje futbalovekluby.sk a výsledkový servis Plastic People podporuje futbalovekluby.sk a výsledkový servis ČŽŠ