ŠK SFM Senec

ŠK SFM Senec vznikol v roku 1994 z iniciatívy rodičov športovo nadaných detí, sponzorských firiem Agrisem Galanta, Sekostav Senec a ZŠ J.G.Tajovského v Senci. Od roku 1994 je ŠK SFM Senec registrovaný ako občianske združenie na MV SR.
ŠK SFM Senec vznikol s jedným žiackym mužstvom, dnes sú v jeho štruktúre 1 seniorské mužstvo, 2 dorastenecké mužstvá, 4 žiacke mužstvá, 3 prípravky a 2 mužstvá pusiniek, tj. cca 300 aktívnych športovcov - futbalistov. Od roku 1997 sme na základe nájomnej zmluvy pre športovcov nášho klubu prenajali futbalový štadión vo Veľkom Bieli, ktorý je domovským štadiónom nášho klubu.

Počas krátkej histórie nášho klubu sme dosiahli pozoruhodné športové výsledky :

- Seniorské mužstvo postupovalo od najnižšej okresnej súťaži a dnes je účastníkom 2.ligy SFZ.
- Dorastenecké mužstvá opäť od najnižších okresných súťaži sa prepracovali do 2.ligy SFZ.
- Žiacke mužstvá nášho klubu sú od roku 2000 účastníkom 1.ligy SFZ "A" "B"" mužstvá žiakov a prípravky hrajú najvyššie regionálne súťaže."
- Od roku 1999 každoročne organizujeme futbalový turnaj mládeže OKRES SENEC a jeho PRIATELIA , ktorého sa v jeho doterajších IX.ročníkov zúčastnilo cca 15 600 detí.
- Počas existencie nášho ŠK sme hrali s mužstvami z Česka, Poľska, Maďarska, Chorvátska, Juhoslávie, Bulharska, Rumunska, Lotyšska, Ruska, Rakúska, Švajčiarska, Lichtenštajska, Belgicka, Nemecka, Francúzska, SAE, Cypru, Talianska, Malty a Líbye.
- Vychovali sme troch hráčov , ktorí hrali za mládežnícke reprezentačné výbery SR.
- Pri ZŠ J.G.Tajovského v Senci máme pre športovo nadané deti vytvorený Útvar talentovanej mládeže s podporou SFZ.
- Počas historie nášho ŠK naše mužstvá 14 krát vyhrali majstrovské súťaže. O športový rast futbalistov sa v našom ŠK stará 15 kvalifikovaných trénerov a 24 dobrovolných funkcionárov.

Počas nášho účinkovania na štadióne vo Veľkom Bieli sme investovali prostriedky do jeho výstavby a prestavby.Postavili sme tribúnu pre 500 divákov, opravili sme sociálnu budovu mládeže, s podporou SFZ sme vybudovali ihrisko s umelou trávou aj s osvetlením a miniihrisko s umelou trávou. Postavili sme novú sociálnu budovu pre seniorov, fitnes, prerobili sme závlahový systém na hlavnom ihrisku, postavili nové striedačky, postavili parkovisko s podporou OU vo Veľkom Bieli a vybetónovali prístupové cesty na štadióne.
ŠK SFM Senec je občianske združenie, má záujem podielať sa na výchove mádeže v Senci a jeho okolí. Hlavným poslaním nášho klubu je vychovať zo športovo nadaných detí nielen dobrých športovcov, ale aj slušných ľudí, ktorí budu reprezentovať nielen náš ŠK, ale aj svoje mesto, školu a možno raz aj svoju vlasť. ŠK SFM Senec je otvorené k spolupráci s každým, kto vidí v našej činnosti zmysel a myšlienku, s každým kto má záujem o podporu nášho snaženia.