Reklama

Futbalovekluby.sk na Facebooku
Medzinárodné mládeznické turnaje  Tréningové súpravy Legea pre futbalové kluby

Slovan Horňany

História klubu

V roku 1954 vznikla v obci Horňany telovýchovná jednota Sokol (TJ Sokol). Členovia TJ Sokol sa účastnili ako herci divadelných predstavení v obci, vypomáhali pri brigádnických prácach a pod. V roku 1959 obsadil futbalový tým druhé miesto v obecnej súťaži. Členovia futbalového týmu boli časovo vyťažený a nevenovali futbalu toľko času. Medzi rokmi 1959 1967 futbalové podujatia ustali a hrávali sa len príležitostné zápasy a turnaje s okolitými obcami. V roku 1967, keď dorástla nová generácia, sa obec znovu zapojila do okresnej súťaže.

Športové turnaje sa zvykli konať aj na hody. Zápasy boli spoplatnené. Zo získaných peňazí zakúpilo TJ Sokol autobus, dresy, siete, postavili garáž, oplotili ihrisko, vybudovali brány.
V roku 1976 vybudovali na ihrisku kabíny, a sprchy a šatne boli z kultúrneho domu presťahované. V roku 1978 futbalisti vybojovali 1. miesto v skupine a postúpili do vyššej ligy. Postup zopakovali aj v roku 1979. Futbalových súťaží sa obec zúčastňuje pravidelne až do roku 2005. Pokles detí zapríčinil rozpad mládežníckeho (2000) a neskôr aj žiackeho mužstva (2001). V roku 2005 spoločne s družstvom mužov zaniká aj organizácia TJ Slovan Horňany.
V roku 1978 TJ Sokol založil turistický klub, ktorý pravidelne organizoval výstupy a túry nie len na okolité kopce a vrchy (Inovec, pochod Machnáč — Mníchová Lehota, výstup na Kriváň, túry na Vápeč, Uhrovec...).
V roku 1977 bolo založené dievčenské futbalové mužstvo. Nebolo súčasťou oficiálnej súťaže. Poriadali len priateľské zápasy a turnaje. V roku 1999 bolo družstvo žien dočasne obnovené, ale do roka opäť zaniklo.
Ihrisko v Horňanoch je celoročne upravované a je vo výbornom stave. Futbalové mužstvo dospelých Slovan Horňany bolo opäť obnovené a zapísané do krajskej súťaže v roku 2008.< Späť
prevádzkovateľ stránky | 2006 © futbalovekluby.sk | webdesign © bart.sk
Ján Mucha podporuje futbalovekluby.sk a výsledkový servis Marek Hamšík podporuje futbalovekluby.sk a výsledkový servis Plastic People podporuje futbalovekluby.sk a výsledkový servis ČŽŠ