TJ Comfort Dobratice - ženy

NAŠE HISTORIE

Založení oddílu v dubnu 1989 v Palkovicích pod názvem TJ Sokol Palkovice při turnaji-Srdce mladého světa-hlavní organizátorky: Dagmar Palečková a Viera Nytrová. Vítězství 3:1, první branka Renáta Minaříková po 5.min hry. Jediná aktivní hráčka již zůstala Sylva Scheyerová.

V roce 1992 se poprvé klub přihlásil do soutěže-nejnižší soutěž byla 2.MSLŽ-sever. V roce 1994 se klub přestěhoval do Frýdku-Místku a jeho název byl TJ Slezan Frýdek-Místek. Jaro 1995 hostování v 1.lize háček Cihlářové, Blahutové a Setlové v celku DFC Havířov. Červen 1996 poprvé celkové vítězství ve 2.lize a účast v baráži o 1.ligu. Barážové utkání o 1.ligu bylo neúspěšné po porážce s Radešínskou Svratkou.

Červen 1997 opět baráž o 1.ligu, tentokrát úspěšná se Zemanem Brno 4:1 a 1:1 a historický postup do 1.celostátní ligy žen. Během srpna sehráno utkání s Amforou ve Frýdlantě n/Ostr. Červenec 1997 sloučení oddílů Slezan Frýdek-Místek a Válcovny plechu Frýdek-Místek. V 1.lize klub vystupuje pod názvem FK Válcovny plechu Frýdek-Místek. První bod v lize za remízu 0:0 v Plzni v posledním kole podzimní části. První výhra v 1.lize 29.3.1998 nad Otrokovicemi 2:1. První branku vstřelenou v lize zaznamenala Monika Cihlářová z pokutového kopu. Červen 1998 sestup zpět do 2.ligy. Po sestupu byl obrovský zájem o Scheyerovou a Cihlářovou v mistrovské Spartě, ale nakonec na půlroční hostování odešla jen Cihlářová. V červnu 2001 pokus o návrat do 1.ligy - neúspěšný, prohra v baráži s Ředicemi 2:0. V roce 2002 opět baráž o 1.ligu, tentokrát úspěšná - výhry s Jihlavou 1:0 /Hýlová/ a Blatnou 1:0 /Hýlová/. V roce 2002 se družstvo Frýdku-Místku přihlásilo na mezinárodní turnaj do Dánska a spolu s děvčaty s Holešova tento turnaj v Dánském Ishoji vyhrály. Sezóna 2002-03 opět v 1.lize, bez mimořádných úspěchů, v zápasech o udržení porážka od Nového Města n/M. a sestup zpět do 2.ligy. Červenec 2003 stěhování ženského oddílu do nedalekého Lískovce, od podzimní části již pod novým názvem TJ Sokol Lískovec. Opět se také ozvaly kluby z 1.ligy se zájmem o některé naše hráčky. Do ligových Otrokovic odešla na hostování Školová, Scheyerová s Hýlovou odešly na roční hotování do Zemanu Brno se kterým skončily na vynikajícím 3.místě. Děvčata skončila na 4.místě. Sezóna 2004-05 , prodloužené hostování Školové v Otrokovicích, Scheyerová s Hýlovou hostování v Hradci Králové. Děvčata s velmi úzkým kádrem skončila na 7 místě. Sezóna 2005-06, z Otrokovic se vrátila Školová, Scheyerová s Hýlovou prodloužily v Hradci Králové. Fotbalistky obsadily 6.místo. Sezóna 2006-07 , Scheyerová a Hýlová opět v Hradci Králové, po dlouhodobém zranění se vrátila k družstvu Školová. Podařilo se nám zajistit několik děvčat, které loni nastupovaly za žáky a mají chuť již přejít do kategorie žen. Dívky v konečné tabulce obsadily 5. místo. Sezóna 2007-08, převod družstva ženského oddílu do Dobratic. Od nové sezóny hráčky vystupují pod názvem Comfort Dobratice a veškeré domácí zápasy odehrají na tamním hřišti.

Reprezentace do 19.let:

Eva Zámečníková – přátelské utkání v Praze, několikrát nominace mezi náhradníky v kvalifikaci o ME 1998, nominace na závěrečný turnaj o ME v Německu – říjen 1998

Barbora Hýlová – přátelské utkání v Praze, vstřelila 2 branky-nadcházející cyklus kvalifikace v náhradnících – sezóna 2003-4 /během hostování v Zemanu Brno/

Reprezentace A družstvo:

Sylva Scheyerová – od roku 2006 v širším výběru reprezentace A mužstva / odchytané 2 vítězné kvalifikační utkání o postup na MS /

Barbora Hýlová – účast na Universiádě v Turecku - srpen 2005

Dlouholetým sponzorem byla Fa Auto Scheyer a během působení v 1.lize Město Frýdek-Místek, ale největším sponzorem jsou děvčata sama. Novým sponzorem se od roku 2007 stala firma Comfort Dobratice