TJ Družstevník Žlkovce

Vznik Telovýchovnej jednoty Žlkovce-Ratkovce

Telovýchovná jednota Ratkovce vznikla po príchode dôstojného pána Jozefa Paulíka, saleziána, na JRD Ratkovce. On prilákal mládež k futbalu. Ratkovce sa chceli vyrovnať ostatným obciam, ktoré už súťažne hrávali futbal. Telovýchovná jednota Ratkovce bola založená v júni 1960. Prvý výbor bol zložený z týchto členov:
- Vladimír Štibravý, predseda TJ,
- Ján Žigo, tajomník,
- Jozef Paulík, tréner,
- Vincent Slovák, člen,
- Silvester Mikuš, člen.

Na jeseň 1960, kedy sa mužstvo prihlásilo do súťaže, však nebolo k dispozícii vyhovujúce ihrisko. Preto sa so súhlasom JRD odohrali jesenné stretnutia na Dolných Lúkach. Po zbere úrody sa vďaka pánovi Paulíkovi so súhlasom vedenia JRD Žlkovce začalo budovať súčasné ihrisko. Jarnú časť sezóny odohralo mužstvo TJ už na novom ihrisku.
V roku 1964 sa TJ premenovala na Telovýchovnú jednotu Žlkovce-Ratkovce, pretože to bola podmienka JRD Žlkovce. Za TJ už vtedy hrávali spoločne hráči zo Žlkoviec a Ratkoviec a dodnes bojujú spoločne za farby svojho klubu.