TJ Tatran Oravské Veselé

MŠK Námestovo

V treťom prípravnom zápase konečne výhra

3. marca 2012 nastúpil TATRAN na ďalší prípravný zápas proti II.ligovému dorastu MŠK Námestovo. Zápas sa nehral vo vysokom tempe ani tvrdo. Už v 5. min. išiel hosťujúci Kempný sám na brankára, ale bránu minul. V 18. min. zahrávali domáci priamy kop z 18-metrov. Domáci hráč ideálne obstrelil múr a presnou strelou k tyči nedal brankárovi šancu. V 30. min. bol po úniku Kempného faulovaný hosťujúci hráč, a z následného pokutového kopu Kempný vyrovnal na 1:1. V 40. min. sa doúniku dostal opäť Kempný, no tentoraz svoju šancu premenil na vedúci gól. V prvom polčase domáci nevyužili jednu šancu a hosťia tri. V druhom polčase hostia prestriedali sedem hráčov, čo sa odzrkadlilo aj na zohratosti, no aj tak sa im darilo dostať do sľubných šancí. V 70. min. si na rohový kop ideálne nabehol Mikuš a hlavou upravil na konečných 3:1.
MŠK Námestovo 2. liga dorast : TJ Tatran Or. Veselé 1:3 (1:2)
Góly za hostí: Kempný 2, Mikuš
Zostava TJ TATRAN: Trnovský, Mušák Marek, Kumor, Ilič, Burzík, Kempný, Hollý, Mušák Miloš, Gočál Milan, Pisarčík, Briš
Stredali: Stašák, Lietavec, Valek, Mikuš, Ganobčík, Gočál Marián, Gočál Jaro

MFK Ružomberok

Prehra 4:1 v prípravnom zápase proti Ružomberku U-19

Na prípravný zápas s 1. ligovým dorastom Ružomberka U-19 vycestoval Tatran s 14-timi hráčmi. Hneď na začiatku sa pri rozcvičke zranil obranca Mušák Marek, ktorého nahradil Lietavec Vladimír. V mužstve nastúpil nový hráč Slučík Ján, ktorý nahradí Róberta Hrušku, ktorý odcestoval za prácou do Nemecka na 5 mesiacov. Zápas bol do 70. min vyrovnaný, počtom šancí bol na tom lepšie TATRAN, keď až 4 krát išiel do brejku Kempný Michal ale svoje šance nezužitkoval. Prvý gól dali v 20. min domáci z priameho kopu z 20 m. V 25. min vyrovnal dorážkou do prázdnej brány Valek po opätovnom úniku Kempného. Po prestávke domáci prestriedali až 8 hráčov a po 3 rohových kopoch Tatran inkasoval 3 góly. Domáci keď boli hernejší, si z hry vypracovali len jednu šancu, ktorú brankár hostí zneškodnil.
Ružomberok 1. liga dorast U-19 : TJ Tatran Or. Veselé 4:1 (1:1)
Gól za hostí: Valek
Zostava TJ TATRAN: Kocúr Michal, Lietavec, Slučík, Kumor Michal, Briš, Kempný, Mušák Miloš, Gočál Milan, Valek, Pisarčík, Mikuš
Stredali: Stašák Michal, Gočál Marián

IV. liga

TJ Tatran je v tabuľke domácich zápasov na 2. mieste

V štatistikách IV. ligy - sever nájdete okrem podrobnej aktuálnej tabuľky aj tabuľky z domácich zápasov a zápasov hraných na súperových ihriskách, počet strelených gólov vo všetkých zápasoch jesennej časti, koľko je gólový priemer na jeden zápas a iné ...

Umelá tráva

V prvom prípravnom zápase len remíza 1:1

V sobotu 18.2. odohralo mužstvo prvý zimný prípravný zápas na umelej tráve v Námestove proti V.ligovému družstvu z Bobrova. Tento zápas patril výkonom domácich medzi tie slabšie. Domácim išlo hlavne o vyskúšanie postu brankára, kde sa v prvom polčase predstavil nový brankár zo Žiliny Trnovský. Keďže ho hostia dostatočne nepreverili, o tom, či ostane na hosťovaní v Oravskom Veselom ukáže ďalší prípravný zápas s prvoligovým dorastom Ružomberka.
TJ Tatran Or. Veselé - Bobrov 1:1
Gól za domácich: R. Burzík
Zostava TJ Tatran 1. polčas: Trnovský, Kopta Gabriel, Mušák Marek, Kumor Michal, Burzík Roman, Briš Lukáš, Gočál Milan, Mušák Miloš, Valek Daniel, Mikuš Milan, Pisarčík Martin
Zostava TJ Tatran 2. polčas: Kocú Michal, Kumor Ondrej., Mušák Marek, Kumor Michal, Gočál Jaro, Ganobčík Ivan ml., Gočál Milan, Mušák Jaro, Gočál Marián, Burzík Roman, Pisarčík Martin

Manažér

Hodnotenie vedenia klubu k jesennej časti

"I keď ako nováčik IV.ligy máme 22 bodov, z umiestnenia v tabuľke podľa hry nie sme spokojní. Niektorí hráči, ktorí sú na hosťovaní nesplnili očakávania a na jar už nebudú pôsobiť v Or. Veselom. Podľa toho, že sme inkasovali až 30 gólov v jesennej časti, najväčšia slabina kolektívu je defenzíva. Do jarnej easti musíme v prvom rade posilniť post kvalitného brankára. Tento post je najväčšou našou slabinou. Myslíme si, že keby bol post brankára kvalitnejší, postavenie futbalového družstva Oravského Veselého by bolo v tabuľke omnoho lepšie, kde by sme boli počítali až s 31 bodmi. Chceme na záver poďakovať hráčom, realizačnému tímu ako aj všetkým sponzorom, ktorí sa podieľali na dobrom chode reprezentácie Oravského Veselého v jesennej časti futbalovej súťaže, ako aj divákom, ktorí pre nás boli ako dvanásty hráč. Dúfame, že jarná časť súťaže po dobrej zimnej príprave prinesie dobrý futbal pre fanúšikov Oravského Veselého a budeme vzorne reprezentovať našu obec Oravské Veselé."